Umbilicus luteus (Huds.) Webb & Berthel. [as Umbilicus veneris alter]
cited name:
Cotyledon lutea Huds.

F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 635 (1767)

drawing:
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: luteus,-a,-um
epithet recognized: luteus,-a,-um

Illustration contributed by:
Harvard University Botany Libraries, Cambridge, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=394698


full size x

original

Synonyms:
  1. Cotyledon altera Thell.
  2. Cotyledon erecta D.Dietr.
  3. Cotyledon lassithiensis (Gand.) Hayek
  4. Cotyledon lusitanica Lam.
  5. Cotyledon lutea Huds.
  6. Cotyledon repens (L.) Grande
  7. Cotyledon umbilicus-veneris Houtt.
  8. Cotyledon umbilicus-veneris L.
  9. Umbilicus erectus DC.
  10. Umbilicus lassithiensis Gand.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Umbilicus luteus (Huds.) Webb & Berthel. [as Umbilicus veneris alter]
F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 635 (1767)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: o7kcing60vkl4papsbuqfr42q3
SESSION date in: 2019-12-12
SESSION time in: 20:57:38
SESSION unix time in : 1576180658
SESSION unix time out: 1576181258
time_left: 600
current unix time :1576180658
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.214.184.124