Sedum album L. [as Sedum minus album]
cited name:
Sedum album L.

F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 537 (1767)

drawing:
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: albus,-a,-um
epithet recognized: albus,-a,-um

Illustration contributed by:
Harvard University Botany Libraries, Cambridge, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=394600


full size x

original

Synonyms:
  1. Sedum album (Bastard ex DC.) Syme
  2. Sedum athoum DC.
  3. Sedum clusianum Guss.
  4. Sedum gombertii Sennen
  5. Sedum micranthum Bastard ex DC.
  6. Sedum serpentini Janch.
  7. Sedum teretifolium Lam.
  8. Sedum vermiculifolium P. Fourn.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Sedum album L. [as Sedum minus album]
F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 4: t. 537 (1767)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 7ehb6blogs3o1fhjon13udvn37
SESSION date in: 2019-11-13
SESSION time in: 05:06:57
SESSION unix time in : 1573618017
SESSION unix time out: 1573618617
time_left: 600
current unix time :1573618017
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.208.186.19