Cuminum cyminum L. [as Cuminum officinale Garsault]
cited name:
Cuminum officinale Garsault

F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 2: t. 239 (1767)

drawing:
engraving:

family: Umbelliferae
subfamily: Apioideae
tribe: Caucalideae
subtribe:

epithet cited: officinalis,-is,-e
epithet recognized: cyminus,-a,-um

Illustration contributed by:
Harvard University Botany Libraries, Cambridge, U.S.A.

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=394300


full size x

original

Synonyms:
  1. Cuminia cyminum J. Gmelin
  2. Cuminum aegyptiacum Mérat ex DC.
  3. Cuminum hispanicum Mérat ex DC.
  4. Cuminum odorum Salisb.
  5. Cuminum officinale Garsault
  6. Cuminum sativum J.Sm.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Cuminum cyminum L. [as Cuminum officinale Garsault]
F.A.P. de Garsault, Description, vertus et usages de sept cents dix-neuf plantes, tant étrangères que de nos climats, vol. 2: t. 239 (1767)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: qbqca654ks05nr7jug4gi6u3q2
SESSION date in: 2019-09-20
SESSION time in: 12:22:22
SESSION unix time in : 1568974942
SESSION unix time out: 1568975542
time_left: 600
current unix time :1568974942
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.227.233.55