Tylecodon ventricosus (Burm.f.) Toelken [as Cotyledon foliis linearibus, solitariis, floribus virentibus, ventricosis]
cited name:
Cotyledon ventricosa Burm.f.

J. Burman, Rariorum Africanarum plantarum, t. 21, fig. 1 (1738)

drawing:
engraving:

family: Crassulaceae
subfamily:
tribe:
subtribe:

epithet cited: ventricosus,-a,-um
epithet recognized: ventricosus,-a,-um

Illustration contributed by:
Real Jardín Botánico, Madrid, Spain

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=234293


full size x

original

Synonyms:
  1. Cotyledon ventricosa Burm.f.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Tylecodon ventricosus (Burm.f.) Toelken [as Cotyledon foliis linearibus, solitariis, floribus virentibus, ventricosis]
J. Burman, Rariorum Africanarum plantarum, t. 21, fig. 1 (1738)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 7mvi7j4101q92ge7hs8rmd3200
SESSION date in: 2019-11-18
SESSION time in: 22:09:23
SESSION unix time in : 1574111363
SESSION unix time out: 1574111963
time_left: 600
current unix time :1574111363
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 35.172.195.49