Cactus miquelii (Lehm.) Borg [as Melocactus miquelii Lehm.]
cited name:
Melocactus miquelii Lehm.

Verhandlungen der Kaiserlichen Leopoldinisch-Carolinischen Akademie der Naturforscher; Nova acta physico-medica academiae caesareae leopoldino-carolinae naturae curiosorum, vol. 18(Suppl. 1): (1841)

drawing:
engraving:

family: Cactaceae
subfamily: Cactoideae
tribe: Cereeae
subtribe:

epithet cited: miquelii
epithet recognized: miquelii

Illustration contributed by:
Natural History Museum, London

permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=196120


full size x

original

Synonyms:
  1. Melocactus miquelii Lehm.

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Cactus miquelii (Lehm.) Borg [as Melocactus miquelii Lehm.]
Verhandlungen der Kaiserlichen Leopoldinisch-Carolinischen Akademie der Naturforscher; Nova acta physico-medica academiae caesareae leopoldino-carolinae naturae curiosorum, vol. 18(Suppl. 1): (1841)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: s7jq2ql0cr16mlg60gh5htjff1
SESSION date in: 2019-12-12
SESSION time in: 23:36:53
SESSION unix time in : 1576190213
SESSION unix time out: 1576190813
time_left: 600
current unix time :1576190213
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 3.234.214.179