Opuntia cubensis Britton & Rose [as Opuntia minima repens, spinis tebnuissimis et aduncis] [syn. Opuntia antillana Britton & Rose]

Plumier, C., Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 75 (1689-1697)

drawing:
engraving:

family: Cactaceae
subfamily: Opuntioideae
tribe:
subtribe:

epithet cited: antillanus,-a,-um
epithet recognized: cubensis,-is,-e

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=183890

full size (if available)

Synonyms:
  1. Opuntia antillana Britton & Rose
  2. Opuntia ochrocentra Small ex Britton & Rose

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Opuntia cubensis Britton & Rose [as Opuntia minima repens, spinis tebnuissimis et aduncis] [syn. Opuntia antillana Britton & Rose]
Plumier, C., Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 75 (1689-1697)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 8bij2vutjrfirbr8utmj8cbdg3
SESSION date in: 2018-12-14
SESSION time in: 08:57:33
SESSION unix time in : 1544774253
SESSION unix time out: 1544774853
time_left: 600
current unix time :1544774253
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 54.221.147.93