Acanthocereus undulosus (DC.) Croizat [as Melocactus arborescens trigonus undulosus aculeis validis munitus]
cited name:
Dendrocereus undulosus (DC.) Britton & Rose

C. Plumier, Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 19 (1689-1697)

drawing:
engraving:

family: Cactaceae
subfamily: Cactoideae
tribe: Pachycereeae
subtribe:

epithet cited: undulosus,-a,-um
epithet recognized: undulosus,-a,-um

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=183878


full size x

original

Synonyms:
  1. Cereus undulatus DC.
  2. Cereus undulosus DC.
  3. Dendrocereus undulosus (DC.) Britton & Rose

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Acanthocereus undulosus (DC.) Croizat [as Melocactus arborescens trigonus undulosus aculeis validis munitus]
C. Plumier, Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 19 (1689-1697)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: 1lm6iubbfv92t0m35tfvrd1hr1
SESSION date in: 2019-10-16
SESSION time in: 11:43:20
SESSION unix time in : 1571219000
SESSION unix time out: 1571219600
time_left: 600
current unix time :1571219000
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 18.204.227.250