Opuntia moniliformis (L.) Haw. ex Steudel [as Melocactus ex pluribus globulis opuntia modo nascentibus constatus et spinosissimus]

Plumier, C., Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 11, fig. 2 (1689-1697)

drawing:
engraving:

family: Cactaceae
subfamily: Opuntioideae
tribe:
subtribe:

epithet cited: moniliformis,-is,-e
epithet recognized: moniliformis,-is,-e

Illustration contributed by:


permalink to this page: http://plantillustrations.org/illustration.php?id_illustration=183870

full size (if available)

Synonyms:
  1. Cactus moniliformis L.
  2. Consolea moniliformis (L.) A. Berger

no HD illustration available (3)
no HD illustration available
Opuntia moniliformis (L.) Haw. ex Steudel [as Melocactus ex pluribus globulis opuntia modo nascentibus constatus et spinosissimus]
Plumier, C., Botanicon Americanum seu historia plantarum Americanis insulis nascentium, vol. 3: t. 11, fig. 2 (1689-1697)
viewport:
v. beta 4.3 smartphone/2017-04-03


SID: uuf7cdmffiqsqm46rjr1qjk534
SESSION date in: 2018-07-19
SESSION time in: 17:19:18
SESSION unix time in : 1532013558
SESSION unix time out: 1532014158
time_left: 600
current unix time :1532013558
SESSION name: PHPSESSID
SESSION IP: 54.224.60.122